پس از بیوه‌کشی

یوسف علیخانی «خاما» را هم می‌خواند.

کتاب صوتی «خاما» با صدای یوسف علیخانی در موسسه آوانامه منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب صوتی «خاما» با صدای نویسنده آن، یوسف علیخانی در دست تولید قرار گرفت.

«خاما» تازه‌ترین رمان علیخانی است که از سوی نشر آموت منتشر شده است و در ایام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با چاپ ششم عرضه خواهد شد.

علیخانی که پیش از این کتاب صوتی «بیوه‌کشی» را نیز با صدای خود از سوی موسسه آوانامه منتشر کرده بود، این اثر را نیز در این مجموعه در دست تولید دارد.

علیخانی در رمان جدید خود به رهیافت‌تازه‌ای از منظر زبان روایت دست پیدا کرده و توانسته با عبور از سنت نویسندگی‌اش در سه‌گانه داستانی و رمان نخست خود، به خلق زبانی تازه در نوشتن دست پیدا کند که بر اساس آن شالوده روایت رمان به صورت زبان فارسی عادی است اما اصطلاحات و عبارت‌های مرتبط با زبان مردمان بومی حاضر در رمان در متن و تصویرسازی‌های متن مورد استفاده قرار گرفته است.

این رمان همچنین از منظر توصیف و تصویرسازی در میان سایر آثار این نویسنده قابل‌توجه‌تر است.

این نویسنده در متن کوتاهی که همزمان با تالیف این رمان منتشر کرد، درباره آن نوشته است: خاما نباید نوشته می‌شد. یک بار یکی خیلی سال قبل او را زندگی کرد و در شبی، این راز مگو را گفت و دیگر به سخن در نیامد. لال شد. و گذشت و گذشت و گذشت تا رسید به یکی که کارش گفتن است. این کلمه‌ها امید دارند خاما زنده شود و آن راوی هم. به رقص و به رنگ رنگ  زرد و قرمز این حلفه آتش باید که جاری شد.

حمید نورشمسی

https://www.mehrnews.com/news/4274867

برچسب ها: ,

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2019© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو