بررسی نقش زن در سه گانه‌ یوسف علیخانی

برنامه امروز «اردی بهشت» شبکه چهارم سیما به بهانه هفته کتاب و با عنوان «پاتوق کتاب» برگزار شد. در این نشست پس از بحث‌هایی پیرامون موضوعات چاپ و نشر کتاب «نقش زن در سه‌گانه‌ داستانی یوسف علیخانی» نیز بخش دیگری از برنامه را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، یوسف علیخانی، فیروز زنوزی‌جلالی و علیرضا محمودی ایرانمهر از مهمانان این برنامه بودند.

یکی از مباحث مطرح شده در این برنامه که سوالی درباره نقش زن ایرانی و روستایی در داستانهای این نویسنده جوان بود که وی در این باره گفت: در جامعه روستایی زنان دوشادوش مردان کار می‌کنند و نقش موثری در زندگی دارند بنابراین در داستان‌ها هم نقش مهمی را بر دوش دارند.

وی درادامه این برنامه به علت گزینش فضای روستا در آثارش نیز اشاره کرد و گفت: درست است که من در شهر زندگی می‌کنم، اما تفاوت من با دیگر دوستان این است که ترجیح دادم درباره فضایی که به خوبی می‌شناسم بنویسم.

 در بخش دیگری از این برنامه بحث عمومی درباره کتاب‌ها و محبوبیتشان میان مردم بود و این‌که برخی نویسندگان مردم و این که چه چیزی دوست دارند را فراموش کرده‌اند و در فضای بسته‌ای کار ادبی انجام می‌دهند.

 برنامه «اردی بهشت» به تهیه‌کنندگی مسعود خیرخواه برنامه‌ای از گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه چهار سیما است که شنبه تا پنجشنبه ساعت 12:10 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

سه‌گانه یوسف علیخانی شامل سه کتاب «اژدهاکشان»، «قدم بخیر مادربزرگ من بود» و «عروس بید» است. هر کدام از این آثار تا به حال جوایز متعدد فرهنگی را از آن خود کرده‌اند.

علیخانی، برای مجموعه داستان «اژدهاکشان»، نویسنده شایسته تقدیر نخستین دوره جایزه ادبی جلال ال احمد شد.

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2023© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو