رمان «تقاص برادری» نقد می‌شود؛ ۳شهریور ماه، ساعت ۱۷ فرهنگسرای گلستان

ترنم قلم

نقد و بررسی داستان «تقاص برادری» با حضور نویسنده کتاب، منتقدان و جمعی از دوستداران ادبیات فارسی در سلسله نشست‌های ترنم قلم برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای گلستان و مراکز فرهنگی و هنری منطقه هشت، در این نشست ناصر نخزری مقدم نویسنده کتاب همراه با منتقدانی چون دل آرا فریدیان نویسنده داستان کوتاه «باز‌هم تنهایی باز هم تاریکی» و محمدرضا گودرزی نویسنده کتاب «رویاهای بیداری» حضور دارند.

 

رمان تقاص برادری اولین رمان مستقل در حوزه جنوب شرق ایران محسوب می‌شود که نویسنده آن را با اشراف تاریخی نوشته است. مسائلی که در کتاب نخزری مقدم عنوان می‌شود قابل لمس است و این نشان می‌دهد که او توانسته است یک برش از تاریخ استان خود را به خوبی نشان دهد.

 

«تقاص برادری» شرح حال مردمانی را روایت می‌کند که به گذشته خود می‌بالند و در حسرت آن نیز به‌سر می‌برند. مردمانی که امروزه دچار دگردیسی شده‌اند؛ قصه برادرهایی که برادر بوده‌اند و اکنون تقاصش را می‌پردازند.

 

ناصر نخزری مقدم سه مجموعه داستان کوتاه «غریبه»، «استخوان» و مجموعه داستان «سالم، زیبا، لطیف» را به طور مشترک با دو نویسنده دیگر منتشر نموده است. از وی تک داستانهای کوتاه بسیاری در برخی نشریات از جمله «فرهیختگان، مجله بایا و مجله اهل قلم» نیز به چاپ رسیده است.

 

رمان «تقاص برادری» در ۱۵۸ صفحه، توسط «نشر آموت» منتشر شده است. کتابخانه فرهنگسرای گلستان امکان اهدای رایگان کتاب «تقاص برادری» را برای مخاطبان ایجادکرده است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابخانه این کتاب را دریافت کنند.

 

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند۳شهریور ماه، ساعت ۱۷ به فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان مراجعه کنند.

 

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2019© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو