کلمه های آبی تیره

کت کرولی

ترجمه: نفیسه حسن زاده

۳۲۸ صفحه

این کتاب، یک داستان عاشقانه است. 

داستان یک کتابفروشی به اسم هاولینگ، که خوانندگان برای غریبه‌ها، معشوقه‌شان و شاعران نامه می‌نویسند. این داستان هنری و ریچل هم هست؛ قبل از اینکه ریچل به شهری در کنار دریا سفر کند آن‌ها بهترین دوست همدیگرند. حالا ریچل دوباره به شهر برگشته است و در کنارش در کتابفروشی کار می‌کند. غم بزرگی دارد. چند ماه پیش برادرش غرق شده است و ...

منتقدان معتقدند: «خواندن کلمه‌های آبی تیره احساسی شبیه‌ی یک رقص آرام، یا عاشق شدن، یا شنا کردن در اقیانوس در یک روز بارانی دارد. این کتاب یک یادآوری خیره‌کننده در مورد قدرت کلمه‌ها، کتاب‌ها و داستان‌هاست که قلب شما را پر و سنگین و در عین حال گرسنه و مشتاق برای چیزی بیشتر نگه می‌دارد. کت کرولی جادویی است.»    

«کت کرولی» متولد سال ۱۹۷۱ در شهر ملبورن استرالیا است. او نویسنده‌ی داستان‌های نوجوانان است که کتاب‌هایش در استرالیا و کشورهای بسیاری منتشر شده است. کتاب‌های او عبارتند از: کلمه‌های آبی تیره (۲۰۱۶)، ماه گرافیتی (۲۰۱۱)، تعقیب چارلی داسکین (۲۰۰۵) و سه‌گانه‌ی گریس فالترین (۲۰۰۴). نگاهی به سه دختر، آخرین کتاب مشترک او با فیونا وود و سیمون هاول، در سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شده است. کت در حال حاضر به تدریس نویسندگی خلاق و داستانی نوجوانان در دانشگاه فدراسیون و دانشگاه RMIT استرالیا مشغول است.

این کتاب برنده‌ی جوایز بسیاری شده است از جمله:

جایزه‌ی ادبی ایندی در سال ۲۰۱۷

جایزه‌ی اینکی سال ۲۰۱۷

جایزه‌ی ادبیات نخست‌وزیر در سال ۲۰۱۷

کتاب «کلمه‌های آبی‌ تیره» نوشته‌ی «کت کرولی» و ترجمه‌ی «نفیسه حسن‌زاده» در ۳۲۸ صفحه از سوی نشر آموت به چاپ رسیده است.

کلمه های آبی تیره
1,450,000ریال

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2023© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو