پلیس حافظه

(رمان خارجی)

نوشته‌ی یوکو اوگاوا

ترجمه‌ی دکتر کیهان بهمنی 

۳۴۴ صفحه

«پلیس حافظه» رمانی علمی تخیلی است که تحث تاثیر رمان 1984 نوشته شده است. مجله‌ی «تایم» در مقاله‌ای در تابستان ۲۰۱۹ پلیس حافظه را یکی از بهترین کتاب‌های فصل نامید و در ادامه نوشته‌است: «رمان افسانه‌ای اوگاوا به شدت یادآور تم ۱۹۸۴ #جورج_اورول و فارنهایت۴۵۱ #ری_بردبری و صد سال تنهایی #گابریل_گارسیا_مارکز است اما با این حال صدا و قدرت خاص خود را دارد.»

نویسنده در رمان «پلیس حافظه» سراغ داستانی الهام گرفته از رمان دفتر خاطرات «آن فرانک» رفته است. روابط بینامتنی میان آثار خانم اوگاوا سبب شده است رگه‌هایی از درون‌مایه رمان‌های «خدمتکار و پروفسور» و «هتل آیریس» در این رمان نیز مشاهده شود.

یوکو اوگاوا ریاضیدان و نویسنده‌ی ژاپنی، تاکنون بیش از چهل اثر داستانی و غیرداستانی خلق کرده است که اغلب آثارش در چارچوب ادبیات روانشناختی قرار می‌گیرند. وی تاکنون برنده‌ی چندین جایزه از جمله جایزه‌ی «اکوتا گاوا» (۱۹۹۰) و جایزه‌ی شرلی جکسن (۲۰۰۸) شده است.

منتقدان، خانم اوگاوا را نویسنده‌ای می‌دانند که در آثارش به شدت تحت تاثیر داستان‌گویی «هاروکی موراکامی» است اما از سوی دیگر برخی از منتقدان در آثار او عناصر بورخسی را نیز یافته‌اند.

دکتر کیهان بهمنی متولد ۱۳۵۰، مترجم و استاد دانشگاه است. از وی ترجمه‌ی کتاب‌های «#خدمتکار_و_پروفسور» «#انتقام» «#دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد» «#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت» «#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد «#من_از_گردنم_بدم_میاد» و «#کشتن_عمه_خانم» در نشر آموت منتشر شده است.

رمان «پلیس حافظه» نوشته‌ی «یوکو اوگاوا» و ترجمه‌ی دکتر «کیهان بهمنی» در ۳۴۴ صفحه از سوی نشر آموت به چاپ رسیده است.

پلیس حافظه
1,990,000ریال

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2023© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو