روایت بی‌واسطه از دنیای زنان

مجموعه‌ای از داستان‌های آسیه جوادی با عنوان «از تیر به مهر» توسط نشر آموت منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه داستان «از تیر به مهر» نوشته آسیه جوادی (ناستین) از سوی نشر آموت منتشر شد.

جوادی که پیش از این سه  کتاب «رک و پوست کنده»، «رک و راست بگم» و «تمشک‌های نارس» را از سوی همین ناشر منتشر کرده بود، در این اثر مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه خود را منتشر کرده است.

جواد مجابی، شاعر و نویسنده و همسر آسیه جوادی در یادداشت کوتاهی درباره داستان‌های این مجموعه عنوان داشته است: اهمیت این داستان‌ها در روایت بی‌واسطه نویسنده از دنیای زنان است با بیانی دلیر و استوار و هیجانی که پشت آن تفکر دایمی نسبت به سرنوشت انسان معاصر جریان دارد.

مجابی می‌نویسد: اندیشیدن به موقعیت انسان چند ساحتی، بن‌مایه‌ای است که قصه‌ها بر آن استوارند؛ خواه حالت افسانگی یافته باشند خواه از واقعیت موحش روزانه برآمده باشند. ویژگی دیگر، جوشش شعری ناپیدائی است که بن‌مایه‌ داستان‌ها را شکل می‌دهد، یک شاعرانگی فرزانه‌وار که هم از نظر ساختار، هم از نظر مضمون و مفهوم به آفرینش ادبی طراوت می‌بخشد.

او معتقد است: باور دارم این داستان‌ها متعلق به دنیای مدرن و بیشتر معطوف به فرهنگ خودمان است و از این نظر خواندنی و اندیشیدنی. این نوع ادبیات پیشنهاد لذت همدلی و آزادی خیال ورزی بین نویسنده و مخاطب است.

همچنین پوپک مجابی فرزند وی نیز درباره این کتاب در متنی کوتاه بر پشت جلد آن عنوان کرده است:  «ناستین را در میان داستان‌هایش می‌بینیم و باز می‌یابیم. از مادری تنها که با خود واگویه دارد تا مردی که تنهایی پس از زناشویی را آمال خود می‌یابد. از کودکی‌های شور انگیز گذشته و فراموش شده و از فضاهای غرب که در سفرهایش آنان را تجربه کرده است و داستان‌هایش را منحصر به مرزهای این آب و خاک نمی‌بیند.»

تازه‌ترین داستان‌های کوتاه آسیه جوادی را نشر آموت در ۱۵۲ صفحه و با قیمت ۱۰ هزار تومان منتشر کرده است.

 

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2023© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو