رک و پوست کنده

نوشته: آسیه جوادی (ناستین)

کتاب «رک و پوست کنده» شامل یادداشت‌های مطبوعاتی آسیه جوادی (ناستین) در مورد زنان، کمتر از یک سال پس از انتشار به چاپ سوم رسید.

به گزارش خبرنگار مهر کتاب «رک و پوست کنده» شامل یادداشت‌های مطبوعاتی و روزانه آسیه جوادی (ناستین) در حالی از سوی نشر آموت به چاپ سوم رسید که چاپ نخست آن در زمستان سال گذشته و چاپ دوم آن نیز در مرداد ماه امسال منتشر شده بود.

 ناستین در این کتاب و در قالب 54 یادداشت‌ روزانه خود به طرح مسائل، دغدغه‌ها و مشکلات دنیای زنان پرداخته است. 

شوخ طبعی و بیان طنازانه نویسنده در کنار نگاه غیرجانبدارانه او و بررسی روانشاختی مشکلات و مسائل زنان و بیان دغدغه‌ها و گاه وابستگی‌های آنها با نگاهی نقادانه از مهم‌ترین ویژگی‌های نثر این کتاب به شمار می‌رود.

یادداشت‌های این کتاب پیش از این در قالب سلسله یاداشت‌های دنباله‌دار در روزنامه فرهیختگان منتشر می‌شده است و یکی از وجوه تمایز آن با کتاب‌های مشابه استفاده از پسوند «...های ما زنان» از جمله آزارهای ما زنان، الفت‌های ما زنان، تبعیض‌های ما زنان، توقع‌های ما زنان و ... در آن است که حاکی از نگاه طنزآمیز و در عین حال منسجم نویسنده در نگارش این یادداشت‌ها با موضوع و خط سیر مشخص است.

در بخشی از متن این کتاب می‌خوانیم: «اگر مردان می‌دانستند که دل زنان چه آسان نرم می‌شود، این همه دعوا و طلاق نبود. گاهی یک شاخه گل و از آن مهم‌تر نگاهی یا جمله‌ای به موقع می‌تواند کار گردن‌بند گرانبهایی را بکند که شاید هرگز به گردن آویخته نشود. نمی‌فهمم که چرا برای آنها (مردان) راحت‌تر است از پول مایه بگذارند تا احساساتشان...»

چاپ سوم کتاب «رک و پوست کنده» از سوی نشر آموت با شمارگان 2200 نسخه و قیمت 6 هزار تومان منتشر شده است.

 

رک و پوست کنده
60,000ریال

سایت فروش

آموت در آپارات

آموت در شبکه های اجتماعی

 

دانلود کتابنامه آموت

کتابفروشی آموت

 

تمامی حقوق مطالب محفوظ است 2023© طراحی شده بوسیله کتابدار

جستجو